23. mars 2025

Tre herrer og ett korps / Hamar Veterankorps

«Tre Herrer og Ett Korps presenterer kjente og kjære låter fra sin ungdomstid». Og ungdomstiden det er snakk om er tiden da jukeboksen hadde sin gullalder. Tiden da vi puttet på en krone for å spille «den gule plata» med Frank Sinatra, eller nr. 12 med The Beatles eller nr. 23 med ABBA eller… Det var tider det! Det var musikk det!

I denne tidsepoken gjorde også musikken sitt inntog som en svært sentral del av filminnspillinger. Ett eksempel er Sound of Music (1965) med Julie Andrews i hovedrollen. Et tiår senere kom Flåklypa Grand Prix, der et orkester deltok med spenstig musikk under avduking av Il Tempo Gigante. Noen av de nevnte artister eller komposisjoner blir å nyte denne ettermiddagen.

Hamar Veterankorps sine drøyt 50 aktive medlemmer, sammen med sin alltid løsslupne dirigent Bjørn Frode Kvernstuen, trenger egentlig ikke noen nærmere presentasjon. Ved forrige «showkonsert», med Guren Hagen som gjesteartist, solgte de ut alle plasser i Kirsten Flagstad-salen. Ingen korps har klart det før dem, og det sier sitt! 

Men hvem er så De Tre Herrer? Navnene Jørn Kolsrud, Arne Willy Foss og Helge Borglund bør være kjente for mange i distriktet. Arne Willy Foss har reist rundt i landet og spilt med Ole Ivars i 60 år. Jørn Kolsrud hadde også en liten periode i Ole Ivars, men er nok for mange mer kjent som Bowler i Kykkelikokos. Sammen er disse to i dag en del av «den kulturelle spaserstokken», et bidrag til profesjonelle kunst- og kulturopplevelser for seniorer. Helge Borglund, sammen med Rita Engebretsen, ga ut en serie med plater med kjente viser under tittelen «Frem fra Glemselen». Den er faktisk Norges mest solgte plateserie. Hva disse tre herrer vil presentere kan være en overraskelse.

Gå ikke glipp av en musikalsk aften med Tre Herrer og Ett Korps denne søndagen!

Billetter

Søndag 23. mars 2025
Kl. 18:00–19:30
Ledige billetter
>
Sal:

Kirsten Flagstad sal

Arrangør:

Hamar Veterankorps

Dørene åpner:

Kl. 17:00 / Baren er åpen

Se også

Se hele programmet

>