Lisa Nilsson // AnJazz
Etter mer enn 30 år som artist har Lisa Nilsson et solid repertoar å hente fra. Dagsformen setter agendaen når låtlisten skal velges, og ingen kveld er den andre lik. Det ender i en blanding av hits gjennom tidene, personlige favoritter fra den svenske eller brasilianske viseskatten, og noen smektende evergreen-låter, blandet med Lisas nå berømte mellomsnakk og monologer.
Både Lisa og Mattias har en tidløs bredde og deler kjærligheten til soulmusikk, brasilianske rytmer og jazz. Duoen har skrevet flere av Lisas låter sammen, og fortellingen og spillegleden står alltid i sentrum når de fremfører sammen. Sist de sto på scenen sammen, spilte de Lisas egen forestilling «Kvinnen som er jeg» der Lisa oppsummerer sin karriere og sitt liv som kvinne i en humoristisk kavalkade av musikk, steppdans og monologer.
Duoen har spilt inn plater og turnert sammen i et utall sammenhenger med Lisas band, samt ulike storband og orkestre siden 1992.
Her finner du programmet for hele festivalen, lenker til billettkjøp og festivalpass: anjazz.no
Billetter
Kirsten Flagstad sal
Anjazz
Kl. 17:00 / Baren er åpen